fbpx

3 efektivní tipy, jak si zjednodušit život

Když my si ten život někdy táááák komplikujeme. Děláme věci moc složitě, zbytečně si je komplikujeme a pak se divíme, že jsme unavené, vyprahlé a naštvané. Jak si život výrazně zjednodušit efektivními technikami? Posdílím s vámi osvědčené tipy.

Odpovězte si na klíčovou otázku

Ta otázka zní:

Mohu udělat něco jednodušeji, abych dosáhla požadovaného výsledku?

KATE NORTHRUP

Například přijdete na to, že nemusíte mít 27 druhů cukroví, ale pro letošní rok plný změn vám postačí třeba jen 5 a stejně budete mít čím pohladit chuťové buňky svých hostů.

Nebo si ujasníte, že nemusíte vymýšlet bambilión příspěvků, abyste oslovila své potenciální klienty a prodala svůj nový kurz, ale bohatě postačí, když natočíte reelsy, které vystihují vaši kampaň a pak hodíte akci do mailu.

Je jedno, na co se ptáte, co konkrétně chcete zjednodušit. Stejný princip dotazování uplatníte v podnikání, v mateřství, partnerství nebo vztahy s rodinou či přáteli.

Tip: odpověď si zapište do deníku nebo poznámek v mobilu. To vám pomůže udržet nápad a pak se kabelu snadněji vrátíte.

A hlavně – uskutečněto to, na co jste přišli. To je rozdíl, který ucítíte.

Delegujte

Podstatou ženství je pomalost, pozornost dovnitř, cítění sebe, intuice i jemnost a péče.

A to všechno začíná u nás samotných. Protože teprve když se postaráme o uspokojení našich vlastních potřeb, pak máme dostatek energie, laskavosti i přijetí a teprve pak je můžeme dosytit tím, co je potřeba.

Žena, která si je vědoma vlastní hodnoty ví, že nemusí být na vše sama a dokáže si říct o pomoc a/nebo ji přijmout.

Ženy jsou často uštvané, zahlcené, protože žijí v multitaskingu – jednou rukou sceollujeme Facebook, druhou mícháme večeři na pánvi (vaříme s odporem, protože už jsme úplně ko, takže energie jídla je na bodu nula) a u tojo ještě utešujeme dítě, které se vehementně dožaduje pozornosti. Znáte to? Já jo.

A víte, co pomáhá? Delegovat – tzn. přehodit část povinností na někoho jiného.

Prakticky – večeři dokáže jistě uvařit i manžel. Neumí vařit? Chleba namazat a k tomu naklánět zeleninu dokáže, o tom nemám pochyb 😉

Týdenní úklid domácnosti za vás může udělat příjemná paní na úklid, a ještě si u toho prima popovídate (jako já s naší Miruškou).

Meditujte (nebo se aspoň snažte):

Nemusíte být guru v meditaci, abyste se dokázali zklidnit během každého dne. A dokonce vás meditace nemusí stát hodinu času denně. Ani se nemusíte nijak přemáhat. Jde to jinak, pro vás mnohem příjemněji.

Najděte si cestu, ve které je dobře vám.

Hoďte si meditaci – na patnáct minut, když máte fofry, ale potřebujete si urvat chvíli pro sebe, nebo meditujte na hodinu, když se převalujete v posteli a nemůžete usnout. Neřešte, že u meditace usnete – nevadí, mozek to vnímá stejně, jako byste při meditaci bdělí (někdy je váš spánek dokonce příjemnější, když máte akčního vnitřního sabotéra nebo oběť).

A proč právě meditace? Protože meditace vypíná analytickou mysl, která vás drží v módu – musím mít všechno pod kontrolou, měla bych ještě „tohle-a-tamto“, jak to mám sakryš udělat…? Meditace vás vede k vaší vnitřní moudrosti – a tam jsou všechny vaše odpovědi na cokoliv, co řešíte.

Pomůže vám, když budete mít po ruce komplexní, jednoduchý a efektivní návod, jak se hodit do klidu (a nebýt věčně naštvaná)? Pak se přidejte do prožitkového workshopu pro naštvané mámy, provedu vás světem vůní a všímavosti blíže k sobě, do pohody a „svatého“ klidu.

Jo a jako trojnásobná máma to dělám fakt jednoduše, bez zbytečných crci-prci, přitom to má efekt. Mrkněte, co na mé tvoření říká moje úžasná klientka Simča:

Do workshopu vstoupíte TADY >>>

S láskou,

Tereza | máma alchymistka

Jsem milovnice vůní a emocí - ukazuji cestu, jak se díky aromaterapii dostat do vlastního středu. Přidáte se?

Tereza Krčmářová

Máma alchymistka
Jsem máma tří úžasných dětí (Jiřík má 7 let, Martínek rok a půl, Eliška 6 měsíců), a protože je to někdy hustej frkot, provázím ostatní maminky na mateřské světem vůní a všímavosti tak, aby se z toho všeho nezbláznily :-) Učím to, co žiju. Žiju to, co učím. Skrze sebe léčím Tebe. Vím toho taky hodně o "nejsem dost dobrá, nemám na to, nezasloužím si a musím držet a jít s davem" - a hlavně, umím to moc hezky odnaučit - jednoduchou, ale funkční cestou pro Tebe i pro mě. Přidej se! S láskou, Tereza
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *