fbpx

Růžový hydrolát byl top na ZÁNĚT SPOJIVEK

Před pár dny byl můj syn nemocný. Zase ta jeho klasická a nekonečná laryngitida (zánět hrtanu). Tentokrát se k tomu přidalo něco víc.. zánět spojivek. 

Možná to znáte. To se jednoho „pěkného“ dne probudíte s okem totálně zalepeným hnisem. Oko nejde otevřít, nejde mrkat, je to nepříjemné, bolí to. Co s tím? Jak zde pomoci aromaterapií, když jde o sliznici a na tu musíme vždy dávat extra pozor?

Líné ráno moderní matky

Poslední dny ráda pracuji na počítači. Do noci. Mám na to klid, můžu se soustředit, jsem produktivní. ALE, když je dítko nemocné, noci bývají krušné a rána ještě více. Nechce se mi, nechce se mi vstávat ani nic řešit. ALE protože vím, že musím, protože tady jde o zdraví, činím následující:

  • čichám k vršku éterického oleje z rozmarýnu (chemotyp cineol, protože na klasický lékařský mám nemocniční vzpomínky),
  • a kapu si pod jazyk 2 kapky Bachovy esence – Oliva – je úžasná na únavu a vyčerpání.

Až pak obracím pozornost k Jurimu a všímám si, že tady něco nehraje. Oko. Ajéjé, zase zánět spojivek, po necelých 2 letech nás opět navštívil.

Na sliznice bacha!

Sliznice patří k nejcitlivějším oblastem lidského těla. Když k tomu přidáte fakt, že éterický olej je vysoce koncentrovaná látka (chemického původu), asi si snadno dáte dohromady, že tady bude velká opatrnost na místě. Osobně si stojím za názorem, že na sliznice je vhodné používat hydroláty. Že je neznáte? Šup níže číst.

Hydrolát? Co to?

Ano, hydrolát. Zkuste si to slovo podržet v paměti, protože ode mne ho uslyšíte ještě hodněkrát. Hydrolát neboli květová voda vzniká při destilaci, tedy při výrobě éterického oleje. Éterický olej volně plave na hladině hydrolátu – to promlouvá o jeho síle a koncentraci. Květovou vodu tak můžeme vnímat jako „vedlejší produkt“ při destilaci éterických olejů.

Použití hydrolátů představuje nejbezpečněší a nejjemnější formu využití aromaterapie. 

Proč růžový hydrolát?

  1. Protože hydrolát z chrpy, který je úplně „the best“ na oční potíže doma jako na potvoru nemám.
  2. Protože růžový hydrolát patří k nejvíce užívaným hydrolátům. 
  3. Je to finalista mezi hydroláty pro vnitřní užití, včetně sliznic.
  4. Nádherně voní a my ho s Juráškem milujeme.
  5. Protože jsem cítila, že oko mělo emoční důvod plakat. A růže je ošetřovatelka zraněných duší. 

Jak jsem ho používala?

Úplně jednoduše – nebyl čas ztrácet čas, pro antibiotickou mastičku jsem odmítala jet. Hydrolát z růže bílé (Rosa alba) jsem 5x denně kapala na vatový tamponek a obě očička jsem vytírala směrem od vnějšího koutku oka k vnitřnímu, kde jsem vždy 2x zakroužila, abych hnis odnesla sebou na tamponku.

Takto jsem začala praktikovat ráno, večer bylo očičko čisté a ráno nebylo po zánětu ani památky. 

 

Děkuji Ti, růže má milovaná, opět ji nás zachránila 🙂

S Láskou, Tereza*

Zaujal vás hydrolát? Chcete je poznat blíže? Co takhle si stáhnout ZDARMA můj eBook 7 mýtů o aromaterapii.

Jsem milovnice vůní a emocí - ukazuji cestu, jak se díky aromaterapii dostat do vlastního středu. Přidáte se?

Tereza Krčmářová

Máma alchymistka
Jsem máma tří úžasných dětí (Jiřík má 7 let, Martínek rok a půl, Eliška 6 měsíců), a protože je to někdy hustej frkot, provázím ostatní maminky na mateřské světem vůní a všímavosti tak, aby se z toho všeho nezbláznily :-) Učím to, co žiju. Žiju to, co učím. Skrze sebe léčím Tebe. Vím toho taky hodně o "nejsem dost dobrá, nemám na to, nezasloužím si a musím držet a jít s davem" - a hlavně, umím to moc hezky odnaučit - jednoduchou, ale funkční cestou pro Tebe i pro mě. Přidej se! S láskou, Tereza
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *