fbpx

Vnitřní dítě & hodná holka jako nerozlučná dvojka potlačující Tvou opravdovost + 1 tip, co s tím?

Upřímně – vnitřní dítě hodně souvisí s hodnou holkou uvnitř nás. Když autority (nejčastěji rodiče, později učitelky ve školce a škole, kamarádi) zraní naše vnitřní dítě, automaticky se z nás stane hodná holka – chceme se totiž vyhnout zranění, bolesti, kritice. Chceme být přijímané. 

Představ si to na příkladu: 

Je Ti 5 let, ráda si doma maluješ. Máš před sebou na papíře domeček, zahradu, na ní psa a kočku, nahoře slunce a mraky. Chceš se pochubit mamce a taťkovi.

Jenže slyšíš: 

 • počkej, nevidíš, že teď něco dělám? 
 • nebo “tomuhle říkáš kočka? vždyť kočka takhle nevypadá” 
 • nebo si všimneš, že to vaše vlastně vůbec nezajímá. Závěr, který Tvůj mozek udělá je jasný “neumím kreslit.” 

Tím v Tobě automaticky, pudově, vzniká: 

 1. zraněné vnitřní dítě 
 2. a hodná holka. 

Proč? 

Je to jednoduchý princip, i když je bolavý = všechny bytostně toužíme být přijímané, milované, cítit se opečované a chráněné. A když to nemáme od rodičů (a jiných autorit), zažijeme tím zranění. Automaticky si vytvoříme obranný mechanismus, kterým se začneme přizpůsobovat, právě abychom cítily to, co cítit chceme. Vypadá to jako úlevné, ale uvnitř je to falešné. 😞 Tou naší vnitřní motivací totiž je právě být přijaté, být součástí svého kmene, ale tím potřebujeme “ohnout” svoji autenticitu. 

Ok, a co s tím? 

Tipů mám v rukávu více, podělím se s Tebou o jeden zásadní: 

Nauč se pravidelně navazovat kontakt se svým vnitřním dítětem (holčičkou): 

 • například ve vedené meditaci, která je součástí prožitkového workshopu Konec hodné holky,👉 stáhni si ho zdarma tady >>> nebo se kdykoliv během dne zastav, jednu ruku si dej na bříško, druhou na srdce, prodýchni se zhluboka a s citem k sobě prones 🩷 “vím o Tobě ~ miluju Tě ~ jsem tady.” 🩷
 • I taková maličkost stačí k tomu, aby se ten nejsilnější energetický aspekt uvnitř Tebe (vnitřní dítě & hodná holka) začal urovnávat jinak, lépe, sebe-vědomě. 

Z vlastní zkušenosti (otevřeně sdílím v několika postech na svém IG profilu) vím, že vnitřní práce s vnitřním dítětem a hodnou holkou je silně transformační. Poznáš to třeba tak, že: 

 • ✅ o sobě méně pochybuješ, 
 • ✅ méně se kritizuješ, 
 • ✅ nezůstáváš ve vztazích, které jsou pro Tebe toxické,
 • ✅ neděláš práci, která Tě nebaví,
 • ✅ a tu práci, kterou miluješ a baví Tě, začneš dělat „mimojiné“ tak, aby Tě uživila,
 • ✅ postupně si tvoříš čas pro sebe a drobné rituálky, kterými se dosycuješ, 
 • ✅ přestáváš ztrácet čas tupým scrollováním, 
 • ✅ a jdeš si za svými sny. 

Pokud Tě smysluplná vnitřní práce láká, zvu Tě do transformačního skupinového online programu Esence Ženy. To je bezpečné místo, kde se stáváme opravdové, své, bez hodnocení, souzení i strachu, že “taková být nemůžu, to mě nebudou mít rádi nebo co by tomu řekni panebože lidi?” 

Napiš mi do komentářů, jaký AHA moment si z tohoto článku odnášíš. Zajímá mě to. 

S láskou, 

Terez | mentorka sebejistých žen. 

Jsem milovnice vůní a emocí - ukazuji cestu, jak se díky aromaterapii dostat do vlastního středu. Přidáte se?

Tereza Krčmářová

Máma alchymistka
Jsem máma tří úžasných dětí (Jiřík má 7 let, Martínek rok a půl, Eliška 6 měsíců), a protože je to někdy hustej frkot, provázím ostatní maminky na mateřské světem vůní a všímavosti tak, aby se z toho všeho nezbláznily :-) Učím to, co žiju. Žiju to, co učím. Skrze sebe léčím Tebe. Vím toho taky hodně o "nejsem dost dobrá, nemám na to, nezasloužím si a musím držet a jít s davem" - a hlavně, umím to moc hezky odnaučit - jednoduchou, ale funkční cestou pro Tebe i pro mě. Přidej se! S láskou, Tereza
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *