Téma opalovacích krémů pro děti je velmi ožehavé, protože my mámy, které holdujeme holistické, kvalitní a přírodní péči o tělo (naše i dětské), moc dobře víme, že opalovací krém by opravdu měl být PŘÍRODNÍ, tzv. non-toxic.
V tomto krátkém článku mrkneme na to, jak si vyrobit non-toxic opalovací krém a jaký je rozdíl mezi domácím „krémem“ a kupovaným opalovákem.
Loni v Bulharsku jsem sebe a svému 2,5 synka natírala opalovacím krémem, 100% přírodním, s SPF 50. Byli jsme s ním moc spokojeni, žádné spáleniny, krásně do hněda opálená kůže a skvělý pocit, že to jde jinak. Těžší roztíratelnou krému jsem řešila smícháním se směsí jojobového – rakytníkového – šípkového rostlinného oleje. Non toxic opalovák Wooden Spoon ZDE
Přiznávám, že jsem takový domácí minimalista. Zatím. Miluji jednoduchost, rychlost, akčnost 🙂 Miluji čistě olejové kompozice. Proto až nyní dozrávám k výrobě domácí kosmetiky. Současně Vám chci přinést hodnotné informace, abyste si byli jistí, po domluvě s mou kamarádkou a voňavou kolegyní Xenií Bodorík Pilikovou z brněnských Aromadarů sdílím tento skvělý, mnou loni osvědčený recept. Kuk níže na něj:
Můžete přidat též esenciální oleje dle nálady. Používám eukalyptus globulus (nevhodný pro děti 12+), ylang ylang, mrkev a někdy mátu. Zchlazující mátu nedoporučuji.
Zinek a titan vsypte do jojobového a dispergujte.
Zbytek olejů, másla a včelí vosk roztopte. Přidejte dispergované oxidy. A je to. Máme luxusní, hojivý, repelentní krém, který si mažu i na noc a na den a je prostě úúúúžas. Tisíce děkovných dopisů… chichi.“
PS: Opalování a všechny letní výzvy řešíme v Letním kurzu , minimalistickém, naprosto jednoduchém kurzu, navíc s mou osobní podporou přímo v mobilu. To vše za skvělou letní cenu. Tak mrkni tady >>>
S láskou,
Tereza | máma alchymistka