Čas dovolených klepe na dveře a Vy si možná přemítáte v hlavě, co všechno „musíte“ zabalit a vzít sebou. Pokud je Vám blízký non-toxic přístup a nechcete na sebe patlat škodlivou chemii, jak je libo, začtěěte se. Přináším Vám 5 tipů, co sbalit do kufru – je jedno, jestli si relax budete dopřávat na „Máchači,“ u splavu na dědině, v Bulharsku nebo na Mauriciu. Aromaterapie je pro všechny, bez rozdílu.
ANO, řeč je o populární a oblíbené Aloe pravé (Aloe vera), kterou můžete mít doma v květináči – pak si snadno naříznete list a šťávu z rostliny získáte snadno svépomocí. Pokud jste jako já a květiny Vám doma záhadně zkomírají :-), pak si můžete cestu k této oblíbenkyni zjednodušit a objednat si v eshopu s přírodními surovinami hotový Aloe vera gel. Já odebírám osvědčenou kvalitu u Marie Noe v Oshadhi, www.oshadhi-shop.cz
Velkou výhodou Aloe vera šťávy i gelu je neutrální vůně, příjemně mazlavá konzistence a rychle vstřebatelnost. Uspějete s nimi i u dětí, vč. těch nejmenších.
Zde jen malý výčet toho, v čem šťávu nebo gel z Aloe jistě oceníte:
Jednodouše, vůbec se nemusíte bát, zvládne to úplně voňavý začátečník:
Teď se přiznám, že jsem byla donedávna hodně skeptická vůči tomuto všude chválenému rostlinnému oleji bohatému na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Říka se o něm, že skvěle regeneruje pokožku, hojí a působí přiznivě proti vráskám. Hmm, zní to hezky, že? Loni jsem se to rozhodla vyzkoušet v zatěžkávající zkoušce – poprvé po 9 letech u moře, v Bulharsku, ve 29 letech s prvními, za to docela hlubokými očními vráskami. Inu, proč to nezkusit, že?
2x denně (ráno a večer) jsem si dopřávala potírání pleti čistým šípkovým rostlinným olejem (Rosa canina) a ráda se s Vámi podělím, v čem mi ještě tento voňavý oblíbenec pomáhá nejen v létě:
Tato směs je nádherně jemná, ženská, smyslná, přitom do hloubky působící i na ženskou duši. Zkuste si ji namíchat a hýčkat se jí. Potřebujete jen 5 surovin, mrkněte:
Mňam, Vaše pleť Vám nejen po letní sezóně poděkuje, uvidíte! Stejně jako mě po loňské dovolené v Primorsku – vrásky se zatáhly než jsem stihli za 12 dní přiletět zpátky. Ještě se nevrátily 🙂
Pokud jste aromaterapii už lehce zavadili, jistě jste postřehli, že éterický olej z Levandule lékařské (Lavandula angustifolia) je považován za takový všelék. Já s tím souhlasím, možná také proto, že pracuji hodně se ženami v období mateřství a s malými dětmi. A možná o to více, že levandule je pro mne jedna z nádherných nositelek ženské energie, jemnosti, bezpečí a víry, že všechno dobře dopadne. Z pohledu aromapsychlologie, kterou tolik miluji. A uznejte sami, že pocit „všechno je v pohodě“ se nám hodí vždy (byť nepříjmené životní zkoušky k životu patří též).
Fíííha, k celé řadě voňavých záležitostí, třeba například:
O levanduli bych Vám mohla psát dlouho, protože ji miluji. Aby Vás článek bavil, přenesu Vás do 1 levandulové tipu:
Stane se, vím, i když to tělu není ani krapet příjemné. Co dělat, když se spálíte na sluníčku? Naložte se do vlažné mléčné vany:
Po koupeli doporučuji tělo ošetřit voňavou kompozicí – např. Šípkovou růženkou z článku nebo jednoduše bio rostlinným olejem (mokřadkový, jojobový, mandlový, tamanu olej, sezamový aj.).
Málo známá, ale úžasná – směs éterických olejů ve vysoceprocentním a kvalitním alkoholu. Já jsem si – jak jinak – oblíbila Růžovou kolínskou vodu. A proč si ji vezmu na cesty a doporučuji to i Vám?
Úžasná žena, Marie Noe, majitelka Oshadhi, má v nabídce vícero druhů kolínských vod. Já jsem se na první dobou zamilovala do Růžové. Berte ale prosím v potaz, že vzhledem k obsahu alkoholu – který právě dezinfikuje a čistí – je vůně květin pozměněná.
O repelentech najdete ZDE na blogu VIDEO, takže článek nebudu protahovat protahovat a vezmu to stručně.
Velmi se mi osvědčuje a proto doporučuji bezpečný a non – toxic (záleží, co použijete za alkohol jako nosič) hřebíčkový repelent s „Alpou“. Alpa non-toxic rozhodně není, proto je fajn použít jiný alkohol – slivovičku nebo vodku, pro děti můžete použít glycerin.
A přesný postup?
Konkrétně tento repelent je vhodné připravit si s výrazným předstihem kvůli potřebě louhování hřebíčku. Pokud jste to nestihli a/nebo Vám tento postup není sympatický, mrkněte na video a inspirujte se, jak dále můžete repelenty voňavě uchopit.
Na dovolenou si samozřejmě můžete zabalit různé voňavé pomocníky. Záleží především na Vašich aktuálních potřebách, na tom, kam jedete a na jak dlouho. Do popředí vždy vneste i ty vůně, které jsou Vám nejvíce sympatické, to v aromaterapii hodně znamená. A že si nejste v používání aromaterapie stále dost jisti? Co takhle stát se součástí skvělé a rostoucí skupiny na Facebooku plné sdílení a motivace? Do skupiny ŠUP SEM 🙂
Pokud chcete mít informace pěkně pohromadě, chcete si „voňavé vychytávky“ pěkně oňufat a vyrobit si 3 vlastní produkty na míru, ráda Vás přivítám na voňavém dýchanku „Aromaterapie na léto“, živě v HABIBI už 11.6. A kdybyste to nestíhali nebo jste z ruky, pak Vás potěším online podobou již brzy.
Přeji krásné léto s úsměvem a vůněmi v zádech,
Tereza